Promocje
Kominek Lugano
Kominek Lugano
18 300,00 zł 16 900,00 zł
szt.
Impregnat do granitu płomieniowanego HG 1
Impregnat do granitu płomieniowanego HG 1
42,50 zł 37,99 zł
szt.
Impregnat do kostki brukowej  HK1
Impregnat do kostki brukowej HK1
29,50 zł 26,99 zł
szt.
Impregnat do kostki brukowej  HK2
Impregnat do kostki brukowej HK2
41,00 zł 36,99 zł
szt.
Impregnat do piaskowca HP1
Impregnat do piaskowca HP1
42,00 zł 35,99 zł
szt.
Impregnat do ścian betonowych VB 2 - mokry efekt
Impregnat do ścian betonowych VB 2 - mokry efekt
42,99 zł 37,99 zł
szt.
Impregnat do ścian z piaskowca  VP1
Impregnat do ścian z piaskowca VP1
42,00 zł 37,99 zł
szt.
Impregnat do granitu płomieniowaneg HG 2
Impregnat do granitu płomieniowaneg HG 2
51,99 zł 47,99 zł
szt.
Impregnat do cegły  VC1
Impregnat do cegły VC1
39,50 zł 35,99 zł
szt.
Zmywacz D 12 Dezynfekcja SARS-Cov-2
Zmywacz D 12 Dezynfekcja SARS-Cov-2
36,00 zł 28,99 zł
szt.
Impregnat do betonowych elementów łupanych VBe1
Impregnat do betonowych elementów łupanych VBe1
39,50 zł 35,99 zł
szt.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Jak zamontować kominek? Praktyczne wskazówki

Kominki to bardzo modne i praktyczne rozwiązanie. To nie tylko źródło ogrzewania i ciepłej wody, ale także ozdoba każdego wnętrza. Jak zamontować kominek? Czy jest to trudne? Czy możesz wykonać tę pracę samodzielnie, czy lepiej zdać się na pomoc zduna? Sprawdź to!

Zaprojektuj kominek

Zdecydowałeś się na kominek w swoim domu? Zacznij od projektu. Kominek musi znajdować się jak najbliżej przewodu kominowego. Weź pod uwagę jak będzie umiejscowiony. Masz kilka opcji do wyboru: możesz go zamontować przed ścianą kominową lub obok niej. W zależności od projektu twojego mieszkania urządzenie grzewcze może również znajdować się pomiędzy oknami lub w rogu pokoju.

Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy oraz warunkuje kształt i wielkość kominka. Zanim zaczniesz szukać informacji jak zamontować kominek musisz jeszcze wybrać rodzaj wkładu oraz zabudowy piecyka.

Wymierz, miejsce, w którym ma stać kominek

Jak zamontować kominek? Od czego rozpocząć pracę? Wkłady kominowe montuje się na wylewce. Muszą znajdować się one w odpowiedniej odległości od ściany i samego komina. W ten sposób z jednej strony wygospodarujesz miejsce na rury łączące wkład z kominem, a z drugiej zadbasz o prawidłowe rozchodzenie się powietrza. Ustawienie kominka zbyt blisko ściany może spowodować jej uszkodzenie lub zniszczenie wkładu.

Pamiętaj, że wymiary komina powinny być dostosowane do rozmiarów otworu paleniska. Ważne jest także, by kominek został umieszczony jak najbliżej komina, tak, by zminimalizować liczbę zgięć na połączeniu.

Zapoznaj się z zaleceniami producenta

Zrobiłeś projekt, wybrałeś miejsce oraz konkretny model i zastanawiasz się jak zamontować kominek? Do każdego urządzenia grzewczego powinna zostać dołączona instrukcja z informacjami od producenta. Uważnie ją przeczytaj i postępuj według zawartych w niej wskazówek. Przygotuj potrzebne narzędzia, połącz ze sobą rury, sprawdź, co trzeba zrobić przed pierwszym uruchomieniem.

Czy warto skorzystać z pomocy specjalisty?

Nie wiesz jak zamontować kominek? Projektowanie i wybieranie urządzenia jest dla ciebie za trudne lub masz za mało czasu? Skorzystaj z pomocy specjalistów. Zdun chętnie doradzi ci, jaki kominek będzie dla ciebie optymalnym rozwiązaniem. Dodatkowo prawidłowo zamontuje i podłączy urządzenie grzewcze. Zdecydowałeś się na wkład kominkowy? Należy go obudować. To także możesz zlecić zdunowi. Ekspert przedstawi ci wszystkie możliwości i pomoże dobrać rodzaj zabudowy, która najlepiej sprawdzi się w twoim domu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl