Promocje
Zmywacz D4
Zmywacz D4
36,00 zł 30,99 zł
szt.
Zmywacz plam olejowych
Zmywacz plam olejowych
53,00 zł 45,99 zł
szt.
Antypoślizg R 9 G wspomaga dezynfekcję
Antypoślizg R 9 G wspomaga dezynfekcję
92,00 zł 72,99 zł
szt.
Antypoślizg R 9 C - wspomaga dezynfecję
Antypoślizg R 9 C - wspomaga dezynfecję
69,00 zł 58,89 zł
szt.
Impregnat do ścian betonowych VB1
Impregnat do ścian betonowych VB1
30,99 zł 26,99 zł
szt.
Impregnat do trawertynu  ST1
Impregnat do trawertynu ST1
67,00 zł 61,99 zł
szt.
Impregnat do marmuru SM1
Impregnat do marmuru SM1
67,00 zł 61,99 zł
szt.
Impregnat do granitu polerowanego  SG1
Impregnat do granitu polerowanego SG1
65,00 zł 60,99 zł
szt.
Impregnat do betonowych płyt tarasowych HBp 1
Impregnat do betonowych płyt tarasowych HBp 1
50,50 zł 40,99 zł
szt.
Kominek Lugano
Kominek Lugano
18 300,00 zł 16 900,00 zł
szt.
Impregnat do granitu płomieniowanego HG 1
Impregnat do granitu płomieniowanego HG 1
42,50 zł 37,99 zł
szt.
Impregnat do kostki brukowej  HK1
Impregnat do kostki brukowej HK1
29,50 zł 26,99 zł
szt.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Jakie części do kominka musisz zgromadzić przed zrealizowaniem projektu? Podpowiadamy!

Zdecydowałeś się na kominek w salonie albo w sypialni? Takie rozwiązanie to wyszukana i praktyczna dekoracja wnętrza! Zanim jednak będziesz mógł cieszyć się ciepłem, jakie gwarantuje, warto sprawdzić, co poza wkładem powinno znaleźć się na liście niezbędnych akcesoriów. Podpowiadamy, jakie części do kominka koniecznie musisz mieć, by instalacja spełniała swoje zadanie, jednocześnie wyglądając doskonale!

 

Dobrze zaplanowany kominek

Decyzja o pojawieniu się w domu kominka powinna zapaść jeszcze na etapie planowania pomieszczeń. Pozwoli to przystosować konstrukcję budynku do wybranego systemu grzewczego, a to wymaga wybrania konkretnych elementów i części do kominków. Poznaj najważniejsze z nich i mądrze zaplanuj zakupy. Realizację prac pozostaw profesjonalistom!

 

1. Płyty izolacyjne

Płyty izolacyjne to jeden z pierwszych i najważniejszych elementów, jaki musi pojawić się w miejscu pracy. To właśnie dzięki nim ciepło będzie rozchodziło się w po wnętrzu we wcześniej zaplanowany sposób, jednocześnie nie zagrażając bezpieczeństwu budynku. Warto sięgnąć po płyty wermikulitowe, które jako jedne z nielicznych materiałów izolacyjnych, są odpowiednie do bezpośredniego kontaktu z ogniem.

 

2. Rury, kolana, kolana gięte i przepustnice

Kiedy wybierzesz odpowiednie płyty izolacyjne, warto sięgnąć po dedykowane rury i kolana gięte. Te elementy do kominka pozwolą na zaprojektowanie i realizację profesjonalnego i skutecznego systemu odprowadzania spalin. Dzięki przepustnicom zadbasz o stały dostęp świeżego powietrza podczas spalania.

 

3. Sznury i taśmy uszczelniające

Zdecydowanie warto mieć je w zasięgu ręki! Profesjonalne zestawy naprawcze pozwolą zadbać o każdy szczegół nie tylko na etapie tworzenia kominka. Okażą się niezbędne również w trakcie jego eksploatacji.

 

4. Kratki wentylacyjne

Kratki wentylacyjne stanowią nieodłączną część systemu wentylacyjnego. Te części do kominka dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, dodatkowo – możesz je dostać w wielu rozmiarach! Zostały skonstruowane w taki sposób, by zależnie od potrzeb, było możliwe ukrycie bezpośrednio za nimi filtrów, skutecznie oczyszczających powietrze.

 

5. Wkład kominkowy

Kiedy masz już wszystkie niezbędne części, czas wybrać odpowiedni wkład kominkowy. Możesz zdecydować się na jeden z dwóch dostępnych wariantów i sięgnąć po wkład tradycyjny powietrzny lub wkład z płaszczem wodnym. Dostępne w sprzedaży modele różnią się mocą grzewczą i sposobem otwierania drzwi, dzięki czemu bez trudu znajdziesz odpowiadające Ci rozwiązanie. Szybko przekonasz się, że dobrze podjęta decyzja, zagwarantuje Ci długofalowe korzyści!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl