Jakie części do kominka musisz zgromadzić przed zrealizowaniem projektu? Podpowiadamy!

Zdecydowałeś się na kominek w salonie albo w sypialni? Takie rozwiązanie to wyszukana i praktyczna dekoracja wnętrza! Zanim jednak będziesz mógł cieszyć się ciepłem, jakie gwarantuje, warto sprawdzić, co poza wkładem powinno znaleźć się na liście niezbędnych akcesoriów. Podpowiadamy, jakie części do kominka koniecznie musisz mieć, by instalacja spełniała swoje zadanie, jednocześnie wyglądając doskonale!

 

Dobrze zaplanowany kominek

Decyzja o pojawieniu się w domu kominka powinna zapaść jeszcze na etapie planowania pomieszczeń. Pozwoli to przystosować konstrukcję budynku do wybranego systemu grzewczego, a to wymaga wybrania konkretnych elementów i części do kominków. Poznaj najważniejsze z nich i mądrze zaplanuj zakupy. Realizację prac pozostaw profesjonalistom!

 

1. Płyty izolacyjne

Płyty izolacyjne to jeden z pierwszych i najważniejszych elementów, jaki musi pojawić się w miejscu pracy. To właśnie dzięki nim ciepło będzie rozchodziło się w po wnętrzu we wcześniej zaplanowany sposób, jednocześnie nie zagrażając bezpieczeństwu budynku. Warto sięgnąć po płyty wermikulitowe, które jako jedne z nielicznych materiałów izolacyjnych, są odpowiednie do bezpośredniego kontaktu z ogniem.

 

2. Rury, kolana, kolana gięte i przepustnice

Kiedy wybierzesz odpowiednie płyty izolacyjne, warto sięgnąć po dedykowane rury i kolana gięte. Te elementy do kominka pozwolą na zaprojektowanie i realizację profesjonalnego i skutecznego systemu odprowadzania spalin. Dzięki przepustnicom zadbasz o stały dostęp świeżego powietrza podczas spalania.

 

3. Sznury i taśmy uszczelniające

Zdecydowanie warto mieć je w zasięgu ręki! Profesjonalne zestawy naprawcze pozwolą zadbać o każdy szczegół nie tylko na etapie tworzenia kominka. Okażą się niezbędne również w trakcie jego eksploatacji.

 

4. Kratki wentylacyjne

Kratki wentylacyjne stanowią nieodłączną część systemu wentylacyjnego. Te części do kominka dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, dodatkowo – możesz je dostać w wielu rozmiarach! Zostały skonstruowane w taki sposób, by zależnie od potrzeb, było możliwe ukrycie bezpośrednio za nimi filtrów, skutecznie oczyszczających powietrze.

 

5. Wkład kominkowy

Kiedy masz już wszystkie niezbędne części, czas wybrać odpowiedni wkład kominkowy. Możesz zdecydować się na jeden z dwóch dostępnych wariantów i sięgnąć po wkład tradycyjny powietrzny lub wkład z płaszczem wodnym. Dostępne w sprzedaży modele różnią się mocą grzewczą i sposobem otwierania drzwi, dzięki czemu bez trudu znajdziesz odpowiadające Ci rozwiązanie. Szybko przekonasz się, że dobrze podjęta decyzja, zagwarantuje Ci długofalowe korzyści!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl