Promocje
Impregnat do trawertynu  ST1
Impregnat do trawertynu ST1
67,00 zł 61,99 zł
szt.
Impregnat do marmuru SM1
Impregnat do marmuru SM1
67,00 zł 61,99 zł
szt.
Impregnat do granitu polerowanego  SG1
Impregnat do granitu polerowanego SG1
65,00 zł 60,99 zł
szt.
Impregnat do betonowych płyt tarasowych HBp 1
Impregnat do betonowych płyt tarasowych HBp 1
50,50 zł 40,99 zł
szt.
Kominek Lugano
Kominek Lugano
18 300,00 zł 16 900,00 zł
szt.
Impregnat do granitu płomieniowanego HG 1
Impregnat do granitu płomieniowanego HG 1
42,50 zł 37,99 zł
szt.
Impregnat do kostki brukowej  HK1
Impregnat do kostki brukowej HK1
29,50 zł 26,99 zł
szt.
Impregnat do kostki brukowej  HK2
Impregnat do kostki brukowej HK2
41,00 zł 36,99 zł
szt.
Impregnat do piaskowca HP1
Impregnat do piaskowca HP1
42,00 zł 35,99 zł
szt.
Impregnat do ścian betonowych VB 2 - mokry efekt
Impregnat do ścian betonowych VB 2 - mokry efekt
42,99 zł 37,99 zł
szt.
Impregnat do ścian z piaskowca  VP1
Impregnat do ścian z piaskowca VP1
42,00 zł 37,99 zł
szt.
Impregnat do granitu płomieniowaneg HG 2
Impregnat do granitu płomieniowaneg HG 2
51,99 zł 47,99 zł
szt.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Jakie drewno do kominka kupić? Sprawdzone porady

Płonące szczapy drewna, ciepło i niesamowita atmosfera, to główne zalety palenia w kominkach. Chcesz, żeby ogrzewanie domu przebiegało bezpiecznie, ekonomicznie i efektywnie? Musisz nie tylko umieć obsługiwać kominek, ale także palić w nim właściwym drewnem. Nie tylko rodzaj drzew, jakie spalasz ma znaczenie. Na efektywność palenia w kominku nakładają się także inne czynniki. Jakie drewno do kominka warto mieć? Oto kilka sprawdzonych porad, dzięki którym unikniesz dymu i zyskasz mocny, płomienny ogień.

Unikaj drewna z drzew iglastych

Chcesz jak najbardziej efektywnie i ekonomicznie palić w kominku? Zastanawiasz się jakie drewno do kominka wybrać? Nie wiesz, co będzie lepszym wyborem drzewo liściaste, czy iglaste? Do palenia w kominku nie nadają się drzewa iglaste. Po pierwsze dlatego, że zawierają za dużo żywicy, która nie tylko wydaje charakterystyczne odgłosy przypominające strzał, ale także może przykleić się do różnych miejsc paleniska i trudno ją będzie później usunąć. Po drugie drzewa iglaste podczas spalania wytwarzają dużo więcej dymu, którego resztki osadzają się w przewodach. Zdecydowanie lepszy efekt daje palenie drzewem liściastym.

Pamiętaj, że drzewo do palenia w kominku nie powinno być w żaden sposób lakierowane, olejowane, czy impregnowane. Do palenia w kominku nie nadają się także gazety, czy różne inne odpady papiernicze.

Drewno sezonowane – co to jest i czy nadaje się do kominka

Szukasz informacji, jakie drewno do kominka używać? Na pewno natrafiłeś na różne wytyczne, mówiące o tym, że najlepsze jest drewno sezonowane. Co to właściwie znaczy? Sezonowanie drewna to specjalna metoda, która ma na celu jego odpowiednie wysuszenie.

Dlaczego specjaliści uważają, że sezonowany grab, wiśnia, czy buk są najlepsze do palenia w kominku? Drewnem wilgotnym pali się po prostu źle. Nawet po wybraniu dobrego gatunku drewna, kiedy jest ono wilgotne wydziela się dym, a palenie nim jest nieekonomiczne. Z tego powodu warto używać suchego drewna, które poprzez „leżakowanie” pozbyło się nadmiaru wody. Nabyłeś sezonowane drewno? Pamiętaj o tym, by odpowiednio je przechowywać i nie dopuszczać do zawilgocenia.

Gdzie kupić drewno do kominka?

Wiesz już jakie drewno do kominka nadaje się do palenia? Teraz na pewno zastanawiasz się skąd je wziąć. Możliwości jest kilka. Możesz poszukać dostawcy drewna w internecie. Możesz skontaktować się z tartakiem, składem drzewnym lub opałowym. Dobrym pomysłem jest też odwiedzenie nadleśnictwa, które oferuje drewno pochodzące bezpośrednio z lasu. Przy zakupie drewna z nadleśnictwa trzeba liczyć się z tym, że najprawdopodobniej będziesz musiał sam je przewieźć, pociąć i wysuszyć.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl