Promocje
Impregnat do ścian betonowych VB1
Impregnat do ścian betonowych VB1
30,99 zł 26,99 zł
szt.
Impregnat do trawertynu  ST1
Impregnat do trawertynu ST1
67,00 zł 61,99 zł
szt.
Impregnat do marmuru SM1
Impregnat do marmuru SM1
67,00 zł 61,99 zł
szt.
Impregnat do granitu polerowanego  SG1
Impregnat do granitu polerowanego SG1
65,00 zł 60,99 zł
szt.
Impregnat do betonowych płyt tarasowych HBp 1
Impregnat do betonowych płyt tarasowych HBp 1
50,50 zł 40,99 zł
szt.
Kominek Lugano
Kominek Lugano
18 300,00 zł 16 900,00 zł
szt.
Impregnat do granitu płomieniowanego HG 1
Impregnat do granitu płomieniowanego HG 1
42,50 zł 37,99 zł
szt.
Impregnat do kostki brukowej  HK1
Impregnat do kostki brukowej HK1
29,50 zł 26,99 zł
szt.
Impregnat do kostki brukowej  HK2
Impregnat do kostki brukowej HK2
41,00 zł 36,99 zł
szt.
Impregnat do piaskowca HP1
Impregnat do piaskowca HP1
42,00 zł 35,99 zł
szt.
Impregnat do ścian betonowych VB 2 - mokry efekt
Impregnat do ścian betonowych VB 2 - mokry efekt
42,99 zł 37,99 zł
szt.
Impregnat do ścian z piaskowca  VP1
Impregnat do ścian z piaskowca VP1
42,00 zł 37,99 zł
szt.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Ogrzewanie pelletem – co musisz wiedzieć?

Pellet jest ciekawą alternatywą dla innych, powszechnie wykorzystywanych paliw, takich jak węgiel czy ekogroszek. Ze względu na to, iż należy do paliw odnawialnych, bywa nazywany zielonym węglem. Jego spalanie jest bezpieczne i ekologiczne, a eksploatacja nie należy do problematycznych. Rozważasz ogrzewanie pelletem? Sprawdź, co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji o jego zastosowaniu!

Czym jest pellet?

Pellet jest naturalnym i wysokokalorycznym opałem w postaci granulek o średnicy od kilku do kilkudziesięciu milimetrów. Powstaje z surowców pochodzenia roślinnego, głównie z odpadów drzewnych. Kaloryczność pelletu to nawet 19 MJ/kg, przy czym zawartość popiołu to zazwyczaj mniej niż 0,5%. Dzięki takim parametrom jest on nie tylko ekologiczny, ale też ekonomiczny.

Zalety ogrzewania pelletem

Ze względu na właściwości paliwa, ogrzewanie pelletem jest coraz częściej wykorzystywane w domach jednorodzinnych. W wyniku spalania opału powstają znikome ilości dwutlenku węgla i mała ilość popiołu. Jedną z zalet wykorzystania pelletu jest to, że nie emituje on nieprzyjemnych zapachów i nie zawiera szkodliwych substancji. Wśród pozytywnych aspektów stosowania pelletu wymienia się również łatwość i czystość jego przechowywania. Warto jednak pamiętać, że jest to paliwo wrażliwe na wilgoć, dlatego miejsce jego składowania powinno być suche i odpowiednio zabezpieczone przed działaniem warunków atmosferycznych.

Ogrzewanie pelletem – piec

Piec do ogrzewania pelletem to niezwykle komfortowe rozwiązanie, które wyróżnia się tym, że pracuje niemal bezobsługowo. Nowoczesne urządzenia są zautomatyzowane i intuicyjne. Co więcej, charakteryzują się stylowym i estetycznym designem. Mogą stać się częścią wystroju wnętrza i są doskonałą alternatywą dla klasycznego kominka. Duża różnorodność modeli umożliwia dopasowanie pieca zarówno do wnętrz tradycyjnych, jak i nowoczesnych.

Jaki piec na pellet?

Wybór urządzenia zależy przede wszystkim od jego planowanego wykorzystania. W zależności od potrzeb możesz wybrać prosty model, przeznaczony do ogrzewania jednego pomieszczenia lub piecyk z dystrybucją, który rozprowadza ciepło do kilku wybranych miejsc. Przy wyborze konkretnego rozwiązania warto zwrócić uwagę na kwestie, takie jak obsługa, bezpieczeństwo i dodatkowe funkcje. Nowoczesne piece do ogrzewania pelletem są wyposażone w wygodne panele sterowania. Niektóre modele możesz regulować również za pomocą pilota!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl