Promocje
Piec na pellet MCZ Club Air 10 kW Promocja
Piec na pellet MCZ Club Air 10 kW Promocja
13 800,00 zł 13 250,00 zł
szt.
Impregnat do ścian z piaskowca  VP1
Impregnat do ścian z piaskowca VP1
42,00 zł 37,99 zł
szt.
Impregnat do piaskowca HP1
Impregnat do piaskowca HP1
42,00 zł 35,99 zł
szt.
Impregnat do granitu polerowanego  SG1
Impregnat do granitu polerowanego SG1
65,00 zł 60,99 zł
szt.
Impregnat do kostki brukowej  HK2
Impregnat do kostki brukowej HK2
41,00 zł 36,99 zł
szt.
Impregnat do kostki brukowej  HK1
Impregnat do kostki brukowej HK1
29,50 zł 26,99 zł
szt.
Impregnat do marmuru SM1
Impregnat do marmuru SM1
67,00 zł 61,99 zł
szt.
Impregnat do trawertynu  ST1
Impregnat do trawertynu ST1
67,00 zł 61,99 zł
szt.
Impregnat do cegły  VC1
Impregnat do cegły VC1
39,50 zł 35,99 zł
szt.
Zmywacz plam olejowych
Zmywacz plam olejowych
53,00 zł 45,99 zł
szt.
Zmywacz D 12 Dezynfekcja SARS-Cov-2
Zmywacz D 12 Dezynfekcja SARS-Cov-2
36,00 zł 28,99 zł
szt.
Zmywacz D4
Zmywacz D4
36,00 zł 30,99 zł
szt.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

10 powodów dla których warto wybrać kominek z zestawem akumulacujnym

10 powodów, dla których warto wybrać kominek akumulacyjny!

Kominek akumulacyjny nie bez powodu jest nazywany kominkiem III generacji. Dlaczego? Bo dzięki zastosowanej nowoczesnej technologii pozwala na wykorzystanie mocy grzewczej w najlepszy z możliwych sposobów. Łączy w sobie zalety tradycyjnego pieca i kominka. Piecokominek, to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią oszczędności, wygodę i przyjemne ciepło. Kominki akumulacyjne mają różne rodzaje systemów akumulujących ciepło z kominków. Te najbardziej specjalistyczne dają najlepsze efekty. A jakie są konkretne korzyści zastosowania kominka III generacji w domu?

Oto 10 najważniejszych:

1. Wysoka sprawność

Kominki akumulacyjne charakteryzują się wysoką sprawnością energetyczną. Sięga ona około 80-90%. W zwykłym kominku temperatura spalin przy wejściu do komina wynosi nawet 400 stopni Celsjusza. W nowoczesnych kominkach akumulacyjnych ta temperatura zostaje obniżona do maksymalnie 200 stopni Celsjusza. Wyprodukowane ciepło nie ulatuje przez komin, a zostaje wewnątrz bryły kominka, a następnie trafia do naszego domu. Piecokominki z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii są zalecane do domów energooszczędnych, a nawet pasywnych.

2. Efektywność wykorzystania opału

Piecokominek dzięki efektowi akumulacji zużywa mniej drewna. Dzięki temu procesowi, ciepło nie ucieka do komina i można z niego dłużej korzystać. Promieniowanie ciepła jest odczuwalne przez wiele godzin. Skutkiem stosowanie tego rozwiązania są mniejsze koszty ogrzewania domu.

3. Wygoda stosowania

Kominki III generacji są łatwiejsze w obsłudze. Nie trzeba ich notorycznie ładować, co zazwyczaj stanowi główny problem użytkowników alternatywnych źródeł ogrzewania, takich jak zwykłe piece czy kominki. Kominki akumulacyjne mają dużą komorę spalania, co pozwala na załadowanie sporej ilości opału. W efekcie wystarczy pamiętać o załadunku jeden – do trzech razy dziennie, przy zachowaniu ciągłości ogrzewania.

4. Długotrwałe ciepło

Ciepłe kominki mają doskonałą charakterystykę cieplną, dzięki czemu oddawanie ciepła z kominka do otoczenia trwa wiele godzin. Może to trwać od kilkunastu do nawet dwudziestu godzin.

5. Komfort ciepła bez efektu przegrzania

Piecokominki pozwalają uniknąć efektu przegrzania pomieszczenia. Tak zazwyczaj bywa podczas użytkowania tradycyjnych pieców i kominków. W pierwszej fazie odczuwamy nagły wzrost temperatury, aby po chwili czuć nieprzyjemne ochłodzenie. Dzięki kominkowi III generacji można przez cały dzień cieszyć się umiarkowanym i równomiernym ciepłem.

6. Wszechstronne zastosowanie

Kominki akumulacyjne mogą być stosowane z powodzeniem w większości wnętrz. Zbudowane są z czterech podstawowych elementów (paleniska, masy akumulacyjnej, obudowy i sterownika). Każda z tych części jest niezależna od siebie, co pozwala na modyfikacje i dostosowanie aranżacji do posiadanej bryły pieca.

7. Walka ze smogiem

Zastosowanie kominka III generacji pozwala na efektywną walkę ze smogiem. To dzięki oszczędności drewna, które służy do opału oraz przeciwdziałanie stratom ciepła.

8. Sprzyja alergikom

W piecokominkach cała zabudowa kominkowa przez długi czas emituje ciepło, co jest zdrowsze dla alergików. Ponadto nie ma żadnych kratek wlotowych i wylotowych na zabudowie kominkowej, co nie prowadzi do gromadzenia zanieczyszczeń.

9. Profesjonalny montaż

Do budowy kominków akumulacyjnych wymagane jest zaangażowanie profesjonalnej firmy. Dzięki temu użytkownik otrzymuje gwarancję bezawaryjności i długotrwałego użytkowania. Ponadto każdą realizację przed wykonaniem projektu architektonicznego i cieplnego, firma poprzedza rozpoznaniem potrzeb. To sprawia, że instalacja jest dostosowana w maksymalny sposób do wymagań budynku, a także przyszłego użytkownika.

10. Zgodny z nowoczesnymi trendami

Kominki akumulacyjne można przystosować na potrzeby każdej architektoniczej wizji przyszłego użytkownika. Wiele zależy od obudowy, którą można stylizować na różne sposoby.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl