KFD ECO iLINE 5161 L/R 12kW

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 6 346,00 zł 6346.00


ilość szt.

towar niedostępny

* - Pole wymagane
Ocena: 0
Producent: Koperfam
Kod produktu: EBAB-67367

Opis

TRWAŁOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO Dwupłaszczowa konstrukcja wkładów ECO iLINE składa się z korpusu wkładu wykonanego ze stali oraz wewnętrznych elementów szamotowych. Wewnętrzne elementy paleniska są odporne na bardzo wysokie temperatury i wykonane z wysokiej jakości szamotu, o bardzo dobrych właściwościach akumulacji ciepła – dzięki temu ciepło jest oddawane jeszcze długo po wygaśnięciu ognia w kominku. Wszystkie części wewnątrz paleniska podlegające zużyciu są łatwo dostępne, a ich wymiana bardzo prosta. Stalowy, szczelny korpus zewnętrzny wkładów ECO iLINE jest wzmocniony przetłoczeniami. Konstrukcja taka gwarantuje solidność urządzenia i bezpieczeństwo obsługi, nawet przy paleniu w kominku non-stop.

CIEPŁO I EKOLOGIA Wszystkie modele z gamy ECO iLINE są wyposażone w nowoczesny system podwójnego spalania. Dodatkowe powietrze do spalania dostaje się do paleniska przez otwory w specjalnych kanałach powietrznych umieszczonych w narożnikach paleniska. Powietrze dostające się tymi kanałami do paleniska zostaje wstępnie ogrzane. Cząsteczki, które w zwykłych wkładach uszłyby do komina, ulegają dopaleniu. Dzięki temu parametry grzewcze wkładów ECO iLINE są lepsze, a spalanie bardziej ekologiczne.

WYŻSZA SPRAWNOŚĆ GRZEWCZA Specjalna konstrukcja defl ektora spalin wymusza dłuższy obieg spalin we wkładzie. Dzięki temu sprawność wkładu jest wyższa (otrzymujemy więcej ciepła z tej samej ilości spalonego drewna), a spalanie jest bardziej ekologiczne.

WODNY WYMIENNIK CIEPŁA ORAZ WĘŻOWNICA SCHŁADZAJĄCA (opcje) Modele EX wyposażone są w wodny wymiennik ciepła, w którym ogrzewany jest czynnik grzewczy do instalacji c.o. oraz zasobnika c.w.u. Zamontowanie wymienika w górnej części paleniska wkładu sprawia, że odzysk ciepła jest najbardziej wydajny, a jednocześnie możemy korzystać z powietrznego (konwekcyjnego) ogrzewania domu.

MAKSYMALNY WIDOK OGNIA Estetyczna i prawie niewidoczna ramka drzwiczek sprawia, że w kominku z wkładem ECO iLINE doskonale widać to, co jest najważniejsze – ogień. Bardzo duża powierzchnia przeszklona w stosunku do powierzchni fasady sprawia, że ogień jest znacznie lepiej widoczny. Idealna wizja ognia jest możliwa również dzięki połączeniu efektu pirolizy oraz odpowiedniego obiegu powietrza wewnątrz paleniska.

PRECYZYJNA KONTROLA Płynna regulacja wlotu powietrza pozwala sterować intensywnością i szybkością spalania.

BEZPOŚREDNI WLOT POWIETRZA DO PALENISKA Wkłady ECO iLINE wyposażone są w system bezpośredniego doprowadzenia powietrza z zewnątrz do paleniska – jest to szczególnie ważne rozwiązanie w przypadku nowoczesnego, niskoenergetycznego budownictwa. Regulacja wlotu powietrza z zewnątrz i prędkości spalania (mocy wkładu) odbywa się przy użyciu jednego regulatora.

PRECYZYJNE ZAMKNIĘCIE Drzwiczki blokowane są precyzyjnym zamkiem z wygodną rączką. Zawiasy drzwiczek umożliwiają dokładną regulację. NÓŻKI MONTAŻOWE Nóżki instalacyjne umożliwiają łatwy i szybki montaż oraz precyzyjną regulację wysokości, w celu zapewnienia stabilności.

SZYBER (opcja) Szyber (opcja, niedostępna dla modeli EX) we wkładach ECO iLINE pozwala precyzyjnie regulować siłę ciągu w kominie. W celu zwiększenia komfortu obsługi wkłady posiadają blokadę otwarcia drzwiczek paleniska w momencie, gdy szyber jest zamknięty. Podczas prac konserwacyjnych szyber można w łatwy sposób zdemontować od strony paleniska.

 

PARAMETRY GRZEWCZE I TECHNICZNE:

klasa efektywności energetycznej A

bezpośrednia moc cieplna (moc nominalna) 12,0 [kW]

zakres mocy grzewczej 6,0 - 15,0 [kW]

współczynnik efektywności energetycznej 104,0 [EEI]

sprawność użytkowa przy mocy nominalnej 78,1 [%]

sezonowa efektywność energetyczna ogrzewania pomieszczeń 69,1 [%]

emisja CO przy 13% O2 0,087 [%] 1082 [mg/Nm3]

emisja pyłu przy 13% O2 31 [mg/Nm3]

emisja organicznych związków gazowych przy 13% O2 68 [mg/Nm3]

emisja tlenków azotu przy 13% O2 152 [mg/Nm3]

przepływ masy spalin 10,3 [g/s]

średnia temperatura spalin na króćcu wylotu spalin 270 [°C]

minimalny ciąg kominowy 12 [Pa]

 

WYMIARY I CIĘŻAR:

wymiary całkowite, wys. x szer. x głęb. 1170x610x462 [mm]

wymiary fasady, szer. x wys. 610x510 [mm]

wymiary fasady bocznej, szer. x wys. 446x510 [mm]

wymiary szyby frontowej, szer. x wys. 560x428 [mm]

wymiary szyby bocznej, szer. x wys. 363x428 [mm]

maksymalna długość polan 45 [cm]

wewn./zewn. średnica króćca wylotu dymu 190/200 [mm]

średnica króćca doprowadzenia powietrza 150 [mm]

ciężar 151 [kg]

 

Piece kominkowe dostarczane są na paletach, instrukcja montażu jest dołączona. Oferujemy usługę wykonania kompletnego montażu na terenie całego kraju. Doradzamy w sprawach technicznych związanych z montażem i podłączeniem pieca. Dodatkowe materiały montażowe należy zamawiać OSOBNO. Aby gwarancja była skuteczna, podłączenie powinno być wykonane poprawnie technicznie a urządzenie eksploatowane zgodnie z zaleceniami producenta.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl